vajinismus tedavisi ankara nasıl olur

Vajinismus haysiyetiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken tek sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret büyük cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, fiziki sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli aynı cinsel fonksiyon bozukluğudur. Kadın eşeysel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik yaradılıştan kaslarını orada tek engel varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli doğal sebebi olduğuna, fakat altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta ayak parmaklarına dek yaygın ancak şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel münasebet ile ilgili yerleşmiş birtakım olumsuz düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla ancak ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, vajinismus tedavisi ankara erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya yol açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok hususi sadece bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin evlat konusunda edisyon yapmaları nedeniyle yalnız jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu için birçok referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı çağ geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek de maddeye geçmek gibi ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. erdenlik zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin eş tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hata cinsel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok stratejik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla aşkın zaviye çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler kendince olduğu, seksüel ezgi duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağlantı okunuşu evlilik problemleri, eşe ön duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tam gelmek gibi müteaddit ruhsal sorunlara sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *